جستجو در پایگاه اینترنتی کنگره مدیریت
Loading
اخبار روز
بهره وری سازمان های دولتی

بهره وري سازمانهاي دولتی هر کشور، یکی از مهمترین مؤلفه هاي توسعۀ آن کشور محسوب میشود.


ادامه مطلب ...

روش های تحقیق در بازار وتفاوت آن با تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی می‌تواند برای یک کسب‌وکار مشخص کند که چه محصولات یا خدمات جدیدی ممکن است سودآور باشند 


ادامه مطلب ...

استراتژی بازار محوری

در اين مقاله ضمن بررسي ابعاد استراتژي بازار محوري به رابطه ي آن با اهداف بازاريابي توجه شده است . 


ادامه مطلب ...

مدیریت انتقال تکنولوژی

اهميت تكنولوژي به عنوان عامل اصلي و موتور توسعه اقتصادي در جهان امروزمشخص است . تكنولوژي در دامان دانش پرورش مي يابد.


ادامه مطلب ...

جایزه «مدیریت فناوری و نوآوری»، اسفند ماه اعطا می‌شود

16 اسفند 1393

مراسم تجلیل از فناوران برتر کشور و اعطای جایزه مدیریت فناوری و نوآوری، هفتم اسفند ماه در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود.

دکتر اسماعیل قادری‌فر، مدیرکل دفتر تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام این خبر از آغاز پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل از تاریخ سوم اسفند ماه خبر داد و گفت: عملیات اجرایی پنجمین جشنواره و نمایشگاه ملی علم تا عمل از ابتدای آذر ماه امسال آغاز شده است و از تاریخ 3 تا 6 اسفند ماه این جشنواره به عنوان تبلور صنعت ساز ایرانی در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

به گفته وی، در پنجمین جشنواره علم تا عمل 500 طرح تجاری‌سازی شده ارائه می‌شوند و یکی از شروط ارائه طرح‌ها این است که در دوسال گذشته شرکت‌ها با طرح مشابه شرکت نکرده باشند و همچنین گردش مالی قابل توجهی از فروش محصول دانش‌بنیان خود داشته باشند.

دبیر پنجمین جشنواره علم تا عمل افزود: در راستای این جشنواره مراسم تجلیل از فناوران برتر کشور و اعطای جایزه مدیریت فناوری و نوآوری به منظور تقدیر از فناوران و همچنین شرکت‌های برتر این جشنواره هفتم اسفند ماه در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه نمایشگاه امسال در دو بخش برگزار می‌شود، گفت: بخش اول، جشنواره علم تا عمل است و در بخش جشنواره‌ای ما طرح‌هایی را که از کمیته‌های منتخب استانی در استان‌های سراسر کشور معرفی می‌شوند، به رقابت خواهیم گذاشت و طرح‌های فناوری برتر را انتخاب می‌کنیم.

وی ادامه داد: در بخش دوم که شامل بخش نمایشگاهی می‌شود نیز تعداد بیشتری از واحدهای فناوری که توانسته‌اند با توسعه محصول، موضوع تبدیل ایده به پدیده و ثروت سازی از دانش فنی و علم را با رونق بیشتری دنبال بکنند، عرضه خواهیم کرد. در حقیقت می‌خواهیم جلوه‌ای از فناوری‌های ایرانی را که ماحصل تلاش شرکتهای دانش بنیان و واحدهای فناور در تحقق اقتصاد دانش بنیان است در این نمایشگاه شاهد باشیم.

قادری فر درباره فعالیت‌های دبیرخانه جشنواره عنوان کرد: مسؤولیت دبیرخانه‌های استانی جشنواره پنجم طی ابلاغیه‌ای از سوی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر کشور به استانداری‌های سراسر کشور واگذار شده است تا استانداری‌ها بتوانند با استفاده از ظرفیت شرکت‌ها، نهادها و به ویژه پارک‌های علم و فناوری و بنیادهای نخبگان استانی طرح‌های با کیفیت مناسب و فناوری‌های رقابتی صنعت ساز بیشتری را شناسایی کنند و این طرح‌ها به جشنواره راه یابند.


1057
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
عضویت در خبرنامه همایش

مرکز همایش