جستجو در پایگاه اینترنتی کنگره مدیریت
Loading
اخبار روز
بهره وری سازمان های دولتی

بهره وري سازمانهاي دولتی هر کشور، یکی از مهمترین مؤلفه هاي توسعۀ آن کشور محسوب میشود.


ادامه مطلب ...

روش های تحقیق در بازار وتفاوت آن با تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی می‌تواند برای یک کسب‌وکار مشخص کند که چه محصولات یا خدمات جدیدی ممکن است سودآور باشند 


ادامه مطلب ...

استراتژی بازار محوری

در اين مقاله ضمن بررسي ابعاد استراتژي بازار محوري به رابطه ي آن با اهداف بازاريابي توجه شده است . 


ادامه مطلب ...

مدیریت انتقال تکنولوژی

اهميت تكنولوژي به عنوان عامل اصلي و موتور توسعه اقتصادي در جهان امروزمشخص است . تكنولوژي در دامان دانش پرورش مي يابد.


ادامه مطلب ...

تغییرات 15درصدی رشته مدیریت / ایجاد کمیته مطالعات بنیادی مدیریت اسلامی

17 اسفند 1393

رئیس کارگروه مدیریت شورای تحول و ارتقای علوم انسانی از ایجاد کمیته مطالعات بنیادی مدیریت اسلامی در قم خبر داد و گفت: این کمیته در قالب یک پژوهشکده فعالیت می کند و 12 موسسه فعال مدیریتی عضو آن هستند.

دکتر لطف الله فروزنده در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت بازنگری رشته مدیریت در شورای تحول علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما در رشته مدیریت دو کمیته تشکیل دادیم، کمیته مطالعات بنیادی مدیریت اسلامی که در قم قرار دارد و در قالب یک پژوهشکده فعالیت می کند و اکنون 12 موسسه که در قم در زمینه مدیریت فعالیت دارند عضو این پژوهشکده هستند .

وی ادامه داد: در واقع کمیته مطالعات بنیادی مدیریت اسلامی نقشه راه تحول را دنبال می کند در حال حاضر دو سمینار در تهران و مشهد در این رابطه برگزار کرده ایم، نقشه راه اکنون در حال استخراج شدن است که بخشی از آن آموزشی، بخشی پژوهشی و بخشی مربوط به مسایل مدیریت است.  

رئیس کارگروه مدیریت شورای تحول و ارتقای علوم انسانی افزود: کمیته دومی که در رابطه با رشته مدیریت ایجاد شده است به کار کاربردی می پردازد این کمیته از اساتید دانشگاه ها تشکیل شده است.

وی ادامه داد: با توجه به این مساله که در کارآمدی و به روز کردن دروس، دستمان باز بود، یک سری سرفصل ها را بومی کردیم به طوریکه دانشجو بتواند قوانین لازم در این زمینه را بداند مثلا فضای کشور را در مدیریت دولتی یا بازرگانی بداند.

فروزنده افزود: در رابطه با مسایل اسلامی هم سرفصل هایی مشخص کردیم که نیاز به منابع دارد که ایجاد منابع این سرفصل ها را به موسساتی اسلامی و دانشگاهی مانند دانشگاه امام صادق (ع) و موسسه مصباح پیشنهاد دادیم .

رئیس کارگروه مدیریت شورای تحول و ارتقای علوم انسانی افزود: در حال حاضر رشته مدیریت در مقطع کارشناسی را با تغییراتی 10 الی 15 درصدی پیش برده ایم که باید در شورای تحول مصوب شود.

وی ادامه داد: استارت بررسی سرفصل‌های کارشناسی ارشد مدیریت نیز زده شده و هر 15 روز یکبار جلسه تشکیل می شود همچنین یک سری کمیته های فرعی تشکیل شده که این کمیته ها بحث‌های تحولی حوزه خود را دنبال می کنند و امیدواریم به زودی شاهد این باشیم که 20 تا 30 کتاب خوب با محتوای خوب تولید کنیم که این تغییرات را به مرحله عمل برساند.


1208
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
عضویت در خبرنامه همایش

مرکز همایش