جستجو در پایگاه اینترنتی کنگره مدیریت
Loading
اخبار روز
بهره وری سازمان های دولتی

بهره وري سازمانهاي دولتی هر کشور، یکی از مهمترین مؤلفه هاي توسعۀ آن کشور محسوب میشود.


ادامه مطلب ...

روش های تحقیق در بازار وتفاوت آن با تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی می‌تواند برای یک کسب‌وکار مشخص کند که چه محصولات یا خدمات جدیدی ممکن است سودآور باشند 


ادامه مطلب ...

استراتژی بازار محوری

در اين مقاله ضمن بررسي ابعاد استراتژي بازار محوري به رابطه ي آن با اهداف بازاريابي توجه شده است . 


ادامه مطلب ...

مدیریت انتقال تکنولوژی

اهميت تكنولوژي به عنوان عامل اصلي و موتور توسعه اقتصادي در جهان امروزمشخص است . تكنولوژي در دامان دانش پرورش مي يابد.


ادامه مطلب ...

حواشی و تخلفات انتخابات اتاق بازرگانی و پاسخ خسروتاج

18 اسفند 1393

هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی که از صبح امروز آغاز شده با برخی حواشی و تخلفاتی همراه است که خسروتاج به عنوان رییس انجمن نظارت بر انتخابات هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی درباره‌ این تخلفات توضیح داد.

 

به گزارش خبرنگار ایسنا، انتخابات اتاق بازرگانی که از صبح امروز در مصلای تهران آغاز شده از دقایق و ساعات اولیه با حضور قابل توجه رای دهندگان همراه بود؛ به گونه‌ای که هر چقدر از زمان برگزاری انتخابات گذشت بر تعداد رای‌دهندگان اضافه شد و تا محوطه‌ بیرونی محل رای‌گیری مملو از جمعیت بود و صف طولانی نیز از رای‌دهندگان تشکیل شد.

 

از دقایق اولیه انتخابات تعداد زیادی چهره‌ها و شخصیت‌های شناخته شده اتاق بازرگانی در محل برگزاری انتخابات حاضر شدند و رای خود را به صندوق انداختند.

 

همچنین روند برگزاری انتخابات اتاق بازرگانی تاکنون خالی از حواشی نبوده است. با وجود آنکه طبق قوانین تبلیغات و پخش تراکت در محوطه‌ بیرونی محل رای‌گیری ممنوع است این اقدام به شکل نسبتا گسترده‌ای در محوطه بیرونی مصلی انجام و تراکت‌های تبلیغاتی پخش می‌شود.

 

همچنین شائبه‌هایی مبنی بر خرید و فروش رای در اطراف رای‌گیری شنیده می شود که خسروتاج به عنوان رییس انجمن نظارت بر انتخابات هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی درباره‌ این تخلفات توضیح داد.

 

وی درباره‌ پخش تراکت‌های تبلیغاتی در محوطه بیرونی محل رای‌گیری انتخابات اظهار کرد: شأن افراد رای‌دهنده در این حد نیست که بگوییم آنها تحت تاثیر چنین اقداماتی قرار می‌گیرند. این اشخاص همگی مدیران واحد‌های تجاری و تولیدی هستند که از هفته‌های پیش درباره افرادی که می‌خواهند به آنها رای دهند شناخت پیدا کرده‌اند و تحت تاثیر چنین تبلیغاتی قرار نمی‌گیرند.

 

خسروتاج گفت: تراکت‌هایی به دست رای‌دهندگان داده شد اما رای‌دهندگان هیچ توجهی به تراکت‌ها نمی‌کردند چون خودشان صاحب‌نظر هستند. البته چنین کارهایی تخلف است و هیات نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی، افرادی را در نظر گرفته که این تخلفات را شناسایی می‌کنند.

 

مشارکت 8087 رای دهنده تا ظهر امروز

 

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن ارائه‌ آماری از هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی گفت: تا ساعت یک بعد از ظهر حدود 8087 رای در کل کشور اخذ شده است. همچنین در کل کشور 37 هزار و 700 کارت بازرگانی معتبر وجود دارد که از این تعداد 27 هزار و 856 نفر حق رای دارند.

 

وی ادامه داد: تاکنون 1750 نفر در تهران رای‌ داده‌اند. همچنین در مشهد 353 نفر، در اصفهان 490 نفر، در شیراز 246 نفر، در تبریز 369 نفر، در کرمان 282 نفر، در ساری 355 نفر، در کرمانشاه 384 نفر، در گرگان 229 نفر، در کرج 102 نفر و در ارومیه 403 تا ساعت یک بعد از ظهر در انتخابات شرکت کرده‌اند.

 

 

احتمال تمدید ساعت برگزاری انتخابات

 

خسروتاج همچنین اعلام کرد که در صورت استقبال از انتخابات، برگزاری انتخابات تا یاعت 21 تمدید می‌شود.

 

وی گفت: بلافاصله بعد از اتمام رای‌گیری، شمارش آراء به صورت ماشینی آغاز و انجام می‌شود.

 

طبق اعلام رییس انجمن نظارت بر انتخابات هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تا ساعت 23 – 24 امشبب نتایج انتخابات اعلام می‌شود اما تایید نهایی نتایج رای‌گیری در چند روز آینده و بعد از بررسی اعتراضات صورت می‌گیرد.


1124
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
عضویت در خبرنامه همایش

مرکز همایش