جستجو در پایگاه اینترنتی کنگره مدیریت
Loading
اخبار روز
بهره وری سازمان های دولتی

بهره وري سازمانهاي دولتی هر کشور، یکی از مهمترین مؤلفه هاي توسعۀ آن کشور محسوب میشود.


ادامه مطلب ...

روش های تحقیق در بازار وتفاوت آن با تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی می‌تواند برای یک کسب‌وکار مشخص کند که چه محصولات یا خدمات جدیدی ممکن است سودآور باشند 


ادامه مطلب ...

استراتژی بازار محوری

در اين مقاله ضمن بررسي ابعاد استراتژي بازار محوري به رابطه ي آن با اهداف بازاريابي توجه شده است . 


ادامه مطلب ...

مدیریت انتقال تکنولوژی

اهميت تكنولوژي به عنوان عامل اصلي و موتور توسعه اقتصادي در جهان امروزمشخص است . تكنولوژي در دامان دانش پرورش مي يابد.


ادامه مطلب ...

آخرین نشست شورای معاونان و مدیران شرکت مدیریت منابع آب ایران در سال 1393 برگزار شد

26 اسفند 1393

آخرین نشست شورای معاونان و مدیران شرکت مدیریت منابع آب ایران در سال 1393 روز یکشنبه 24 اسفند ماه در حضور مهندس محمدحاج رسولیها مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با هدف بررسی عملکرد سال 93 و برنامه های سال 94 برگزار شد. 


بــه گزارش شبکــه خبــری آب ایران مهندس حاج رسولیها در بخش اول این نشست به بررسی عملکرد، فعالیت ها و برنامه های شرکت مدیریت منابع آب ایران پرداخت و هدف از جلسه را بررسی نقاط ضعف و قوت شرکت در سال 1393 و تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف در سال 1394 ذکر کرد.
وی بدترین عیب هر مدیریت را نداشتن برنامه عنوان کرد و گفت: داشتن یک برنامه خوب مستلزم همفکری با کارشناسان خبره این بخش است. 
مهندس حاج رسولیها در همین ارتباط به برگزاری سلسله جلسات هم اندیشی در شرکت مدیریت منابع آب ایران که منجر به شکل گیری بسته چالشها و راه کارهای مدیریت منابع آب و تقدیم آن به مقام معظم رهبری شد اشاره نمود و اظهار داشت. تقدیم این بسته به مقام معظم رهبری منجر به ارائه رهنمودها و دستورهایی بسیار راهگشا برای بخش آب شد. 
وی ادامه اظهار داشت: ساختار نامناسب بخش آب یکی از مواد این گزارش بود که خوشبختانه منجر به استقرار ساختار مدیریت منابع آب براساس حوضه های آبریز شد.
وی تاکید کرد: باید در کوران کار بود تا اثرات استقرار مدیریت منابع آب براساس حوضه های آبریز را مشاهده نمود. این حرکت باعث تغییر نگاه ها به موضوع آب در مجامعی همچون شورای عالی آب شد و جناب آقای مهندس چیت چیان وزیر نیرو بارها برکات این کار را در جلسات مختلف مطرح نموده اند. 
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه اظهار داشت: اثرات استقرار مدیریت منابع آب براساس حوضه های آبریز را حتی در نوع مکاتبات و متن نامه هایی که از سوی مراجع مختلف به شرکت ارسال می شود را می توان مشاهده کرد که حاصل تعاملات بوجود آمده ناشی از استقرار این ساختار جدید است. 
وی در ادامه از مدیران حوضه های سه گانه مدیریت به هم پیوسته منابع آب آقایان احسانی، موسوی و هاشمی بخاطر زحمات آنان تقدید و تشکرکرد. 
مهندس حاج رسولیها در ادامه به موضوع عدم بهره برداری کافی از منابع آب مناطق واقع در طرح گرمسیری که در گزارش ارائه شده به مقام معظم رهبری مطرح گردیده بود اشاره نمود و اظهار داشت: این گزارش باعثی صدور تخصیص مبلغ قابل توجهی جهت اجرای طرح گرمسیری شد. 
وی در ادامه اظهار داشت: فصل های بعدی این گزارش به موضوع مهم از بین رفتن سفره های آب زیرزمینی، اقتصاد آب، بهره وری آب، مدیریت آب های سطحی، تعدد طرح های نیمه تمام بعلت دخالت های غیر کارشناسی بود که خوشبختانه با یک مدیریت منسجم روی این موضوعات کار شد و آغاز نشدن حتی یک طرح جدید در سال 1393 از نمونه های بارز این مدیریت منسجم است. 
مهندس حاج رسولیها در بخش جمعبندی جلسه با تشکر از اظهار نظر مدیران در خصوص فعالیت ها و برنامه های بخش مرتبط به خود اظهار داشت: کاری که در بخش آب انجام می شود کار مقدسی است و من شخصاً متوجه فشاری که روی مدیران و همکاران این بخش وجود دارد هستم.
وی گفت: مجموعه موفقیت هایی که در شرکت حاصل شده اتفاقی بدست نیامده و حاصل تلاش مجموعه شرکت است. 
وی در ادامه اظهار داشت : خوشبختانه تعاملات قوی بوجود آمده با سازمان های مختلف مانند سازمان برنامه و بودجه و شرکتهای همتا در مجموعه وزارت نیرو باعث افزایش سطح اقتدار و احترام به شرکت مدیریت منابع آب ایران و بخش آب شده است.
مهندس حاج رسولیها اظهار داشت این دستاوردها ماحصل یک رشته فعالیت مسنجم و پیوسته در مجموعه بخش آب است که جا دارد از همه مدیران عامل و مدیران کل بخاطر این همدلی و همبستگی میان حلقه های مختلف آب کشور تشکر کنم و امیدوارم این انسجام و همدلی تدوام یافته و حفظ شود تا مواضع این بخش ارتقاء یابد.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در همین ارتباط اظهار داشت خوشبختانه در حال حاضر در سطح وزارت نیرو در خصوص مسائل مختلف مدیریتی، رفاهی، فرهنگی این شرکت در همه جلسات حرف هایی زیادی برای گفتن دارد که حاصل تلاش همه مدیران این بخش است. 
وی همچنین این موفقیت ها را حاصل همفکری صورت گرفته در نشست های شوراهای مدیران عامل و مدیران ارشد بخش آب که به طور فصلی برگزار می شود و سایر جلسات مشورتی همچون شورای معاونان ذکر کرد و گفت: حتی صورتجلسات شورای مدیران دفاتر که برای من ارسال می شود منشأ تصمیم سازی ها و تصمیم گیری خوبی بوده است. 
وی ضمن تاکید دوباره بر تصمیم گیری جمعی و همفکری برای اخذ تصمیمات در بخش آب اظهار داشت: حتی هیچ انتصابی در شرکت مدیریت منابع آب ایران چه در سطح مدیران عامل و چه در سطح مدیران کل بدون مشورت در شورای معاونان صورت نگرفته و این موضوع باعث شده که خوشبختانه روند انتصابات منطقی پیش رود.
مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در ادامه سخنان خود بر لزوم توجه خاص بر برنامه عملیاتی شرکت تاکید کرد و گفت: برنامه عملیاتی از مطالبات وزیر محترم نیرو است و برنامه ها و فعالیت شرکت ها و دفاتر ستاد در سال 94 براساس برنامه عملیاتی ارزیابی خواهد شد. 
مهندس حاج رسولیها مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب در پایان سخنان خود بر لزوم توجه ویژه به کارشناسان شرکت و تقویت آنان، تقدیر از همکاران بازنشسته، تاکید و درخصوص فعالیت های سازه ای نیز اظهار داشت: در این زمینه نیز براساس برنامه، فعالیت ها را ادامه داده ایم و نمود خوبی داشته که حاصل تلاش همکاران بخش های فنی، مهندسی و توسعه است. 
شایان ذکر است در ابتدای این نشست حجه الاسلام والمسلمین سید اسماعیل حسینی دبیر شورای فرهنگی شرکت مدیریت منابع آب ایران سخنانی در خصوص لزوم استفاده بهینه از وقت و عمر و فرصت ها و همچنین اهمیت نماز اول وقت بیان نمود. 


1447
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
عضویت در خبرنامه همایش

مرکز همایش