جستجو در پایگاه اینترنتی کنگره مدیریت
Loading
اخبار روز
بهره وری سازمان های دولتی

بهره وري سازمانهاي دولتی هر کشور، یکی از مهمترین مؤلفه هاي توسعۀ آن کشور محسوب میشود.


ادامه مطلب ...

روش های تحقیق در بازار وتفاوت آن با تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی می‌تواند برای یک کسب‌وکار مشخص کند که چه محصولات یا خدمات جدیدی ممکن است سودآور باشند 


ادامه مطلب ...

استراتژی بازار محوری

در اين مقاله ضمن بررسي ابعاد استراتژي بازار محوري به رابطه ي آن با اهداف بازاريابي توجه شده است . 


ادامه مطلب ...

مدیریت انتقال تکنولوژی

اهميت تكنولوژي به عنوان عامل اصلي و موتور توسعه اقتصادي در جهان امروزمشخص است . تكنولوژي در دامان دانش پرورش مي يابد.


ادامه مطلب ...

استاد دکتر سید مهدی الوانی " پدرمدیریت دولتی ایران "

17 بهمن 1393

سید مهدی الوانی در دی ماه سال 1323 شمسی در محله امیریه تهران متولد شد.

آموزش ابتدایی را در مدرسه بیهقی شروع كرد، سپس از مدرسه بیهقی به مدرسه مصباح مرجانی رفت و از آنجا گواهینامه ششم ابتدایی را اخذ كرد.

سال اول دوره متوسطه را در دبیرستان حكیم نظامی گذراند.

ابتدا دوره‌ای را به عنوان آموزش نظامی در پادگان شاه‌آباد غرب كه اكنون اسلام‌آباد غرب نام گرفته است، گذراند. دوره آموزشی به سرعت سپری شد و در توزیع نیرو، به عنوان سپاهی دانش در دهكده سردهلق كه از توابع صحنه كرمانشاه بود جایابی شد.

خلاصه بعد از مدتی از ده مرخص شد و‌ به تهران رفت. رشته ادبیات انگلیس را در دانشگاه ملی شروع كرد. در محضر استادانی چون دكتر سید صادق گوهرین كه تفسیر مثنوی می‌گفتند و استاد عماد خراسانی كه ترجمه می‌گفتند و استاد كریمان كه ادبیات فارسی را تدوین می‌كردند آموزش دید.

پس از دوره لیسانس، وارد فوق لیسانس مدیریت آموزش و پرورش در دانشگاه تهران شد،در آنجا نیز  استادانی چون دكتر کاردان، دكتر سرمه، دكتر نیساری، دكتر برهان‌منش، دكتر شریفی، ... حضور داشتند. سپس به فوق لیسانس علوم اداری در دانشگاه تهران رفت و آنجا هم از استادانی چون دكتر بشارت، دكتر اقتداری، دكتر صدقی، دكتر اكبری درس آموخت و در همین ایام كار خود را بصورت رسمی در وزارت كشاورزی آغاز كرد، شغلش كارشناس بهبود روشها بود. مدتی كه در آنجا كار كرد رئیس اداره شد و چون علاقه وی به تدریس و تعلیم بیشتر بود به مركز آموزش مدیریت دولتی كه متولی آموزش مدیران است، منتقل و مربی آموزشی شد.

پس از عزیمت به آمریکا در دانشگاه كالیفرنیای جنوبی، فوق‌لیسانس و دكترای مدیریت دولتی گرفت. در آنجا فیلسوفی بود به نام راموس كه برزیلی تبار بود. دکتر الوانی برای درك مطالبش سعی وافر می كرد و مقاله ی «نقد عقل ابزاری» بخشی از تأثیرات استاد راموس بر وی بود.

در سال 1360 به ایران بازگشت. انقلاب تغییرات بسیاری در همه جا از جمله دانشگاهها به وجود آورده بود. با فراز و نشیب‌ها و برخی بی‌مهری‌ها ساخت و مراتب مختلف دانشگاهی را طی كرد و در سال 1370 استاد شد و در سال 1376 به عنوان استاد نمونه انتخاب گردید. مدتی رییس دانشكده حسابداری و مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی و زمانی هم مدیر گروه مدیریت دولتی بود، در این دوران بود که شروع به نوشتن كتاب و مقالاتی کرد.ايشان هم اكنون عضو هيئت علمي و استاد دانشگاه علامه طباطبائي مي باشد.

 


2243
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
عضویت در خبرنامه همایش

مرکز همایش