جستجو در پایگاه اینترنتی کنگره مدیریت
Loading
اخبار روز
بهره وری سازمان های دولتی

بهره وري سازمانهاي دولتی هر کشور، یکی از مهمترین مؤلفه هاي توسعۀ آن کشور محسوب میشود.


ادامه مطلب ...

روش های تحقیق در بازار وتفاوت آن با تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی می‌تواند برای یک کسب‌وکار مشخص کند که چه محصولات یا خدمات جدیدی ممکن است سودآور باشند 


ادامه مطلب ...

استراتژی بازار محوری

در اين مقاله ضمن بررسي ابعاد استراتژي بازار محوري به رابطه ي آن با اهداف بازاريابي توجه شده است . 


ادامه مطلب ...

مدیریت انتقال تکنولوژی

اهميت تكنولوژي به عنوان عامل اصلي و موتور توسعه اقتصادي در جهان امروزمشخص است . تكنولوژي در دامان دانش پرورش مي يابد.


ادامه مطلب ...

صادرات بیش از 4.4 میلیون تن سیمان و کلینکر در چهار ماه نخست

30 مرداد 1395

به گزارش واحد پژوهش همایش جامع بین المللی مهندسی صنایع ایران : تهران - ایرنا- دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: بر پایه بررسی آمار عملکرد واحدهای تولیدکننده سیمان، سهم صادرات سیمان و کلینکر در دوره چهار ماهه امسال به بیش از چهار میلیون و 400 هزار تن رسید.

«عبدالرضا شیخان» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی افزود: سهم سیمان از رقم یاد شده بیش از 58 درصد به میزان دو میلیون و 570 هزار تن بود. 
وی یادآوری کرد: پارسال شرایط نامناسب امنیتی کشورهای منطقه نقش بسزایی در افت 20 درصدی صادرات سیمان و کلینکر ایران داشت. بنابراین در سال 1394 در مجموع بیش از 15 میلیون تن صادرات این محصولات ثبت شد. 
به گزارش ایرنا، سال 1393 مجموع صادرات سیمان و کلینکر ایران به 18 میلیون و 500 هزار تن رسید که 60 درصد آن به عراق صادر شد. 

 آمار تولید چهار ماهه 
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: مجموع تولید سیمان 70 کارخانه تولیدی کشور در چهار ماه فروردین تا تیر امسال به 18 میلیون و 752 هزار تن رسید که 16 میلیون تن از آن به بازار مصرف داخلی هدایت شد. 
به گزارش ایرنا پارسال مجموع تولید سیمان و کلینکر 60 میلیون تن بود که در مقایسه با عملکرد سال 1393 کاهش 12 تا 13 درصدی داشت. 

 ایران؛ نخستین تولیدکننده سیمان خاورمیانه 
شیخان گفت: بر پایه برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت، جمهوری اسلامی ایران در سال 2014 میلادی (1393 خورشیدی) با ظرفیت تولید 75 میلیون تن سیمان به جایگاه چهارمی جهان، سومی آسیا و اولی خاورمیانه رسید. 
وی یادآوری کرد: آمارها نشان می دهد تولید جهانی سیمان در سال یاد شده برابر با چهار میلیارد و 200 میلیون تن بود که 2.5 درصد رشد را نسبت به 2013 ثبت کرد.

 سرمایه در گردش؛ نیاز صنعت سیمان 
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تاکید کرد امروز صنعت سیمان، بسان سایر صنایع به سرمایه در گردش نیاز دارد تا بتواند ضمن تامین نقدینگی برای تداوم تولید، بازارهای صادراتی را شناسایی کند و به آن متصل شود. وی بازار آفریقا را یکی از گزینه های مطلوب برای صادرات سیمان دانست و یادآوری کرد برای دسترسی به این بازار با توجه به بعد مسافت باید یارانه حمل دریایی اختصاص یابد تا امکان رقابت فراهم شود. 
به گزارش ایرنا، آمارهای منتشر شده نشان می دهد سال 1390 مجموع صادرات سیمان و کلینکر کشور به بیش از 10 میلیون تن رسید؛ سال 1391 افزون بر 13 میلیون و 600 هزار تن و سال 1392 بیش از 18 میلیون تن از این محصولات صادر شد. 
بر پایه اطلاعات موجود، اکنون 72 واحد تولید سیمان خاکستری در کشور فعالیت دارند که ظرفیت تولید سالیانه آنها 80 میلیون تن است. 
پیش بینی شده است در افق 1404 میزان تولید سیمان کشور به 120 میلیون تن برسد

خاطر نشان می شود نخستین همایش جامع مهندسی صنایع ایران درتاریخ 5 دی ماه سال جاری در تهران برگزار می گردد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا را کلیک نمایید

برچسب ها: بهینه‌سازی، مدیریت تولید، مهندسی کیفیت، مهندسی مالی، تحلیل اقتصادی، کنترل پروژه،  مدیریت سازمان، اتوماسیون، ارگونومی، مهندسی ایمنی، اقتصاد مهندسی، مهندسی مالی،  لجستیک،  مهندسی صنایع، مدیریت ریسک، مدیریت اتلاف، مهندسی انرژی، مدل‌سازی، هزینه‌یابی ، تخصیص منابع، کنگره مهندسی صنایع، نخستین کنگره مهندسی صنایع، کنگره بین المللی مهندسی صنایع، مهندسی همزمان، همایش مهندسی صنایع، نخستین همایش بین المللی مهندسی صنایع


373
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
عضویت در خبرنامه همایش

مرکز همایش