جستجو در پایگاه اینترنتی کنگره مدیریت
Loading
اخبار روز
بهره وری سازمان های دولتی

بهره وري سازمانهاي دولتی هر کشور، یکی از مهمترین مؤلفه هاي توسعۀ آن کشور محسوب میشود.


ادامه مطلب ...

روش های تحقیق در بازار وتفاوت آن با تحقیقات بازاریابی

تحقیقات بازاریابی می‌تواند برای یک کسب‌وکار مشخص کند که چه محصولات یا خدمات جدیدی ممکن است سودآور باشند 


ادامه مطلب ...

استراتژی بازار محوری

در اين مقاله ضمن بررسي ابعاد استراتژي بازار محوري به رابطه ي آن با اهداف بازاريابي توجه شده است . 


ادامه مطلب ...

مدیریت انتقال تکنولوژی

اهميت تكنولوژي به عنوان عامل اصلي و موتور توسعه اقتصادي در جهان امروزمشخص است . تكنولوژي در دامان دانش پرورش مي يابد.


ادامه مطلب ...

تعهد و تخصص؛ بال های شایسته گزینی مدیران

4 اسفند 1393

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، لذا در این زمینه این طور به نظر می رسد که شایسته گزینی و استعدادیابی در میان نیروهای کارآمد و خلاق در امر مدیریت نیازمند بازنگری است و افرادی که برای مدیریت کلان انتخاب می شوند باید چندین فاکتور را یدک بکشند. بنابراین تنها متعهد بودن و این نکته که پیش از این لباس مدیریت برتن کرده اند، نمیتواند ملاک عمل باشد و باید در گزینش فعلی دوباره مورد ارزیابی قرارگیرد.

برای توسعه منابع انسانی در امر مدیریت باید دیدگاه ها و خلاقیت  و استعداد افراد، از طریق درست مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد و سابقه و گذشته فرد در حل مسائل و نبوغ آنها در تصمیم گیری ها در موقعیت های حساس مد نظر گرفته شود.

سوابق کاری افراد در حوزه های مختلف خدمات رسان و اطلاع آنها از قانون و مقرارت جاری در امر مدیریت یکی دیگر از فاکتورهای گزینش در مدیریت خرد و کلان است که نمی توان به سادگی از آن گذشت و فرد لایق باید به آن اشراف داشته باشد.

تلفیق علم و تجربه و آمیختگی آن با نوآوری و خلاقیت می تواند عامل ارتقاء جایگاه دستگاه خدمت رسان باشد و همچنین در امر ایجاد رضایتمندی شهروندان نیز نقش بسزایی را داشته باشد. تخصص گرایی و تجربه محوری دو مقوله مهم در استفاده از افراد شایسته می باشد و با کارآیی و استفاده از طیف مدیران توانمند در مدیریت شهری ما شاهد حرکت اقتصاد شهری پایدار خواهیم بود.

با پرورش شایسته گزینی در امر مدیریت از خرد به کلان یک سیر صعودی در تربیت و آموزش مدیران آتی به وجود خواهد آمد که نتیجه آن عمران و آبادانی در شهر خواهد بود. انتخاب افراد منتخب برای پست های کلیدی و حساس از بدنه سازمانها و نهادها که ویژگی های لازم و توان مدیریتی را نیز داشته باشند در گرو افراد و گروه گزینش گری است که شایسته گزینی و انتخاب اصلحترین فرد در امر مدیریت کلان را در دستور کار خود قرار داده باشد.

در نظر گرفتن فاکتورهایی چون توانمندی، تخصص، مدبری، خلاقیت، اقتدار، تجربه، هوش و استعداد، مسئولیت پذیری و... در کنار این دیدگاه که فرد منتخب به لایه های میانی و خرد هم رسوخ کند و باعث رشد و تقویت افکار مدیریتی در بدنه سازمان شود برای افراد گزینش گر ضروری است.

لذا به منظور ارتقاء مدیران باید یک سامانه شناسایی جهت کشف استعدادها و پرورش مدیران ذاتی در بدنه سازمان داشته باشیم تا با ایجاد انگیزه در سطوح مختلف مدیریت به رقابت پرداخته و با ایجاد خدمات بهتر به افراد با انگیزه ها اجازه رشد داده و دست انتخاب کنندگان را برای گزینش اصلحترین فرد در هدایت مدیریت شهری اثر بخشی باز بگذاریم.


1072
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
عضویت در خبرنامه همایش

مرکز همایش